• Merkez: 0312 287 0700
  • Mağazalar:
  •    Turkish
http://www.koyluoglu.com.tr/english/

Yeşim tekstil

Üretimde marka Yeşim Tekstil
Yeşim Tekstil, 144 bin metrekaresi kapalı ve 181 bin metrekaresi açık olmak üzere, Bursa’da toplam 325 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 3 bin çalışanı ile hazırgiyim ve ev tekstili üzerine üretim yapmaktadır.

Üretimine 1983 yılında başlayan Yeşim’in  ana üretim alanları, örme, baskı, hazırgiyim ve ev tekstilidir. Yeşim, dünyada hazırgiyim sektöründe aynı çatı altında iplikten mamul ürüne kadar tüm işlemleri kendi bünyesinde yapabilen en büyük dört entegre tesisten biri olmasının yanı sıra, Türkiye’de yarattığı istihdam alanıyla da en büyük firmalar arasında yer almaktadır.

2005 yılından beri Nike markasının üretim partneri olan Yeşim Tekstil, bu markanın yanı sıra, Gap, Banana Republic, Old Navy, Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Esprit, Hugo Boss, Lands' End, Tchibo ve Schlafgut gibi markalara üretim yapmaktadır.

Türkiye’deki üretim tesislerinin dışında Moldova ve Mısır gibi ülkelerde fason üretim yaptıran firmanın, ülke sınırları içerisinde de birçok fason firması bulunmaktadır.

Fiyatta, kalitede ve kapasitede avantaj elde ederek, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak adına tedarikçi firmalarıyla da işbirlikleri kuran Yeşim, bu anlamda ulusal ve uluslararası birçok seçkin firmayla partnerlik yapmaktadır.

Yeşim örme üretimiYeşim Örme Departmanı, temel girdi ipliğin, tam donanımlı fiziksel laboratuvarda kontrol edilerek, müşteri istekleri doğrultusunda ham kumaşa dönüştürüldüğü bölümdür. Makinelerin mevcut desenlendirme imkanlarının yanı sıra, farklı iplik cinsleri, numaraları ve renkleri kullanılarak üretilen yeni kaliteler müşteri beğenisine sunulmaktadır. Bu doğrultuda, mesleki yetkinliği ve deneyimi yüksek üretim ve Ar-Ge ekibi, uzun yıllardır çalışmalarına devam etmektedir. Yeşim örme fabrikasında örülen ve kalite kontrolü yapılan kumaşlar, Atmosfer şartları 20 ºC ve %65 nem kontrollü olarak merkezi bilgisayar tarafından kumanda edilirken, en üst düzeydeki müşteri grubunun beklentilerini %100 sağlayacak kumaşın örülebilmesi için ortam şartları da kontrol altında tutulmaktadır.

Yeşim üretim boya baskı terbiyeBoya, baskı, terbiye departmanda da Yalın Üretim sistemi ilkeleri uygulanmaktadır. Bu bölümde pamuk,polyester,naylon, bambu, viskon, modal, yün karışımlı ve lycralı kumaşların üretimi yapılmaktadır. Her geçen gün Ar-Ge tarafından geliştirilen yeni kumaşlar da bu portföye dahil olmaktadır. Renkler boyama makinası çıkışında, kurutma sonrası ve sevkiyat olmak üzere üç aşamada kontrol edilmektedir.

Boya ve kimyasallar makinalara tam otomatik otomasyon sistemiyle gönderilir. Tüm boyama makinalarının programları merkezi bir sistem tarafından kontrol edilir. Yapılan işlemlerin verileri de yine bu sistem tarafından kayıt altına alınır. Ağırlıklı olarak pamuk kumaşlara baskı yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, döşemelik, tül, perde, masa örtüsü de çalışılmaktadır. Kumaşlar sevkiyatta %100 kontrol edilmektedir. Yeşim Tekstil’de test ve boya olmak üzere iki laboratuvar bulunmaktadır.

KonfeksiyonKonfeksiyon bölümünde, dikim-ütü-kalite kontrol-paket-koli bir bütün olarak, tek parça akışı sağlayacak şekilde üretim gerçekleşmektedir. Bölümde 2006 yılından beri Yalın Üretim sistemi uygulanmaktadır. Bu kapsamda Yalın Akademi faaliyet göstermekte ve ürünle ilgili her konuda sürekli iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Kesim-Hazırlık Kumaş teslimatı sonrasında serim-kesim-nakış/baskı sevk–yurtiçi-dışı sevk–dikiş giriş işlemleri gerçekleştirilmektedir. Yalın Üretim sistemine uygun bir şekilde kesim sonrasında tüm ürünler belirlenen standartlara göre kontrole girmektedir. Tüm aşamalarda ürünler barkodlu üretim takip sistemi ile izlenmektedir.

Teknik Departman Teknik Departman, üretim öncesi bir modele ait tüm detayları belirleyerek, üretim parametrelerini standart hale getirmektedir. Bir ürüne ait kesim metodu, kullanılan tela, iplik gibi aksesuar kalitesi seçimi, bu aksesuarların kullanım detayları, dikim ve paketleme gibi ürünün tüm çalışma şartları Teknik Departmanın yaptığı çalışmalarla belirlenmektedir.

Yeşim ev tekstili Dünyaca ünlü hazırgiyim markalarına üretim yapan Yeşim Tekstil, ilk göz ağrısı olan ev tekstili alanında da üretime devam etmektedir. 1983’den bu yana ev tekstili üreten Yeşim, belirli periyotlarda hazırladığı koleksiyonları müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Ev tekstilinde ilk ihracatını yaptığı Matheis firması ile birlikteliğini halen sürdüren Yeşim Tekstil, Türkiye’nin yakından tanıdığı Schlafgut markasına da tam 25 yılı aşkın süredir çarşaf üretmektedir. Firmanın ürün grubunda ayrıca nevresim ve masa örtüsü de bulunmaktadır.

Ev tekstili alanında Matheis firmasının yanı sıra, Aldi, Rewe, Norma, Tchibo, Schlafgut, Edpa, ITAV ve KIK gibi dünya markaları için üretim yapan Yeşim’in bu alandaki üretim kapasitesi günlük 60 bin adettir.

İnovatif Kumaşlar İlgi Görüyor

Yeşim Tekstil - Innovatif KumaşYeşim, Schlafgut markası için her yıl üç sezon koleksiyon hazırlamaktadır. Firma bünyesinde yapılan Ar-Ge çalışmalarında elde edilen inovatif kumaşlar, hazırgiyimde olduğu gibi ev tekstili ürünlerinde de kullanılmaktadır.

Genel olarak tüm dünyada yeni ve farklı olan talep görürken, Yeşim Tekstil de bu alanda birçok yeni çalışmaya imza atmaktadır. Firma bünyesinde yer alan Ar-Ge ekibinin ürettiği birçok özellikli kumaş, ev tekstili koleksiyonlarında da kullanılarak müşterilere farklı konseptler sunulmaktadır.

Ev tekstili kategorisinde, çeşitli kumaşlardan üretilen ürünler lastikli çarşaf, nevresim takımı, yastık kılıfı, yatak koruma kılıfı ve masa örtüsü olarak sıralanmaktadır.

Yeşim Home markası üretimde

Kurulduğu ilk günden beri ev tekstili üretimi yapan Yeşim Tekstil bu kategoride ürettiği tüm ürünleri “Yeşim Home” markası altında toplayarak müşterilerine sunmaya başladı.

Sektörde kendini üretici marka olarak konumlandıran Yeşim Tekstil son yıllarda ürettiği ürünleri belli kategorilerde kendi markası altında pazarlama yoluna gidiyor. Organik iplikten yaptığı ürünleri “Yeşim Organic” ve geri dönüşümlü iplikten yaptığı ürünleri “Yeşim Recycle” markaları ile satışa sunduktan sonra ev tekstili ürünlerini de “Yeşim Home” markası altında özellikle iç piyasa müşterilerine pazarlamaya başlayacak.

You are here